İKİ YIL ÜSTÜSTE , İKİ FARKLI KATEGORİDE, DÜNYANIN EN İYİSİ SEÇİLMİŞ OLMAK

Güzel olduğunuzu düşünüyorsanız yarışmaya katılırsınız. Aday olursunuz. Veya sizi aday gösterirler. Dünyada yapılan otel yarışmalarının hepsinde farklı kategoriler vardır. Hangi kategoride yarışmak istediğinize önce siz karar verirsiniz. Başvurunuzu yaparsınız veya seyahat yazarları tarafından aday gösterilirsiniz.

Sonra ön eleme kriterleri ile size aday olmak istediğiniz kategoriye kabul edilip , edilmediğiniz veya kriterinize uyan bir kategori önerisi ile döner yarışma jürisi.

Acı olan hiçbir kategoride kabul edilmediğiniz cevabıdır.


2019 senesinde Dünyanın En Lüks Romantik Villa Oteli seçildiğimizde, ödül töreninde değerlendirme jürisi, neden "Best Luxury Hideaway Villa" kategorisinde aday olmadığımızı sormuştu. Türkçeye birebir tercümesi gerçekten çok zor bir kelime Hideaway. Uzun uzun kelimelerle ile yazmak gerekiyor açıklamasını. Gizli Saklı , Gözlerden Uzak, Kaçış gibi tüm kelimelerin toplandığı tek bir kelime. Prima Donna konumuna bakıldığında çok birebir örtüşen bir kategori.


2020 senesinde , 2019'dan farklı olarak kendimiz aday olduk . Bulunduğumuz lokasyon, 7 Milyon metrekare Eren Dağı Ormanı içinde olmamız, ana yoldan 5 km. toprak orman yolu ile ulaşılmamız ve ulaşıldığında sahip olduğumuz manzara gerekli kriterleri karşılıyordu. Orman içinde , doğal doku ile uyumlu taş ve kütük evlerimiz doğaya kaçış için iyi bir adresti.


Kazandık. Biz Avrupa'nın en iyisi olabilir miyiz? diye beklerken ikinci kez dünyanın en iyisi ödülüne layık görüldük.

Gizli saklı, gözden uzak diyince Ubud, Maldivler, Şeyseller, Bali. Öyle zorlu ve bir o kadar kaliteli rakipler arasından jüri bizi seçti. Çok gurur duyduk. Özellikle de 2020 Patara yılında Patara'ya bu ödülü getirmek bizi çok mutlu etti.


Prima Donna bu ödül ile "Dünyanın En Lüks Romantik ve Gözlerden Uzak Villa Oteli "olarak tescillendi.


0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör