BUTİK BALAYI OTELİ NASIL SEÇİLİR?

En son güncellendiği tarih: Oca 5


Yeni evlenecek çiftlere işlevsel bir yol haritası vereyim istedim.

O kadar çok iş vardır ki evlilik hazırlıkları esnasında, listedeki önemli

organizasyonlardan biri de balayıdır. Gece gündüz hayal edilir, üzerine bir dolu

konuşmalar yapılır ve bir türlü karar verilemez.

Evlilik yolunda iseniz ve balayınız ile ilgili karar vermekte zorlanıyorsanız, işte size bir Romantik Butik Balayı Tatili Seçimi İş Akışı .

Alın elinize kağıt kalemi ve cevaplayın sorularımı.

1- Bizim balayına ayıracak bütçemiz ne kadar ?

İlk soru damardan. Ağır bir soru ile başladık biliyorum ama hayaller başka realite

başka. Balayında yer seçimine, bütçenize göre olmayan hayaller ile başlarsanız, inanın boşu boşuna üzülürsünüz. Lütfen karşılıklı konuşup, net bir bütçe belirleyin. Ayakları yere bassın,

düğün takılarına falan güvenmeden.

2- Yurt içi mi olsun, yurt dışı mı ?

Mevsimine göre değişen balayı tatilleri söz konusu. Bütçeniz hangisine uygun ona karar verin hemen. O kadar zaman kazandırıcıdır ki bu eylem. 5 adım sonra , bam diye çiftlerden biri

"ya neden trenle Avrupa başkentleri gezisi yapmıyoruz" diyemez :)

3- Yurtdışı dediniz, neler yapmanız lazım ?

Geçerli birer pasaport ve vize durumları ilk başlangıç noktanız olmalı.Tur ile mi gidelim , kendi organizasyonumuzu kendimiz mi yapalım, ikinci cevaplanması gereken. Hiçbir turun romantik balayı çiftlerine uygun olmayacağını söyleyebilirim. Sırada yer seçimi var tabii. Bunda da elinizde bütçeniz var, ona göre plan yapın. Haa tabi ki en büyük tutar uçak olacağı için öncelikle uçak bileti fiyatlarından başlayın. Otel veya airbnb seçimi hemen arkasından. Balayında az yeriz, yürüyerek hallederiz gibi tasarrufları daha gitmeden yapıyorsanız, sakın ha derim.

4- Yurtiçine karar verildi . Bingoo

Epey bir yol aldığınızı söyleyebilirim şuana dek. İşi kolayladınız. Kesinlikle ilk cevaplamanız gereken bölge ve yer seçimi. Konuyu çok hızlı bir şekilde Ürgüp, Bodrum, Alaçatı veya Kaş seviyesine indirgemenizde büyük fayda var. 

Bir arkanıza yaslanın şimdi, gözlerinizi kapayın ve kağıda yazdığınız o yerde balayınızda neler yapmak istediğinizi hayal edin. Aklınıza gelenleri tek tek yazın. Hepsini yazın. Olmazsa olmazlarınıza da birer yıldız koyun. 

Gitmek istediğiniz o yerde ilk bakmanız gereken , size kendinizi özel hissetirecek bir mekan. Balayı çiftleri hassas olurlar. Özel ilgi isterler. 5 yıldızlı bir tatil köyünde  açık büfe sırası, kuyruk onları bozar. Romantik ortam ararlar. Başbaşa, sakin yerler onlara daha uygundur. Geceleri klüplere akmalar, yüksek volümlü müzik dinlemeler, yaşadıkları o son 3 aydan sonra çok iticidir onlara.

Eskiden tüm hastanelerde bir danışman hekim vardı. Özellikle de askeri hastanelerde. İşi müracat edenleri dinlemek ve hangi doktora gideceğine karar vermekti. Zaman ilerledi ve şimdi bunu hastahane telefon operatörleri yapıyor ne acı ki.  Yani başınız ağrıyorsa ilk müracat noktası Nöroloji uzmanı olmalı.Çünkü onun işi bu. Şuraya geleceğim.


İdeal balayı tatili
Biz evleniyoruuuz !

Romantik Balayı Oteli diye bir konsept var artık Türkiye'de. Yılda 100'ün üzerinde balayı çifti ağırlayan. 

Finale yaklaştık. Bundan sonra sırada, tabii ki google var. Arama motoruna " Romantik balayı oteli" " karar verdiğiniz yerin adı " yazın ve ilk iki sayfada karşınıza gelenleri tek tek inceleyin.

Hani o olmazsa olmazlı hayal listeniz vardı ya, oradakilerle eşleşip eşleşmediğine bakın.Bütçenizle uygunluğunu kontrol edin.

Dediklerimi sırayla yaparsanız , istediğiniz bir balayı tatilini yaşarsınız. 

Şimdiden kolay gelsin ve TEBRİKLER.

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör