ROMANTİK TATİL & BARBEQUE İLİŞKİSİ

En son güncellendiği tarih: 31 Ara 2020

Yazının başlığını okuyunca, haydi canım , ne alaka dediğinizi duyar gibiyim.

Ama yazdıklarımı okuyunca kendinizi başlığın içinde bulacağınızı göreceksiniz.


Aslında herşey lüks tanımı ile başladı. Minik bir otel olan biz lüks kategorisinde daha neler yapabiliriz? diye düşünürken ortaya çıktı. Otelde ki lüksün, sadece paranın satın alma gücüyle alakalı olmadığını, lüksün sahip olduklarının yasaklanması, para ile dahi satın alınamaması ile alakalı olduğunun farkına vardık. Nasıl mı?


Biraz geçmişe giderek ile başlayalım.


İlk çağlardan beri gelen bir öğreti var. Ateşin bulunması ile başlayan ilk yemek yapma şekli. Adına biz şimdilerde mangal yapmak veya barbeque yapmak diye havalı adlandırdığımız, bildiğin et ile ateşin bir ızgara üzerinde buluşması. Öyle büyük bir öğreti ki, satın alma gücünden bağımsız hemen her kesimin, her ırkın en zevk alarak yaptığı bir yeme şekli. Her şekilde , birlikte yapılacak yeme eylemlerinin bahçelerde ki favorisi, gözbebeği.


İşte bu mangal konusunu biz biraz detaylandırdık. İşin aslında en hammaliye kısmı ateşi yakmak. Off ne hikayeler var bu konuda, üflemeler, saç kurutma makinelerinin devreye girişi, saçını yakanlar :) Kömürü koyarken kapkara olan eller, oraya değme bağırışları.


Ücretsiz hazır yanmış mangal servisi koyduk. Saat:19.00'da evinizin terasınıza mangalınız yanmış olarak geliyor. Villa görevlinize verdiğiniz alışveriş listesinde, fatura karşılığı sizin için özel seçip aldığımız , etlerinizi de gönderiyoruz yanında. Yani et konusu da şansa bırakmadık, lokantamızdan 3 katı fiyat yazıp da göndermedik.


Burada bir duralım. Balayı çifti, romantik çift başbaşa neler yapabilirler bir onu hatırlayalım. Locanda restorantımızda romantik bir akşam yemeği yiyebilirler. Kalkan'ın müthiş restoranlarında güzel bir akşam yemeği alabilirler.

Ama Türkiye'de hiç bir, ne 5 yıldızlı otelde, ne tatil köyünde ne de butik otelde bahçelerinde mangal yapamazlar. YASAKTIR. Oysa paranın satın alma gücü yasağı sevmez. Ama geceliğine 17.000 TL ödeseniz de özel havuzlu villanızda size barbeque yaptırmazlar.


Biz romantik bir çifte, erkeğin kadınına elleri ile yaptığını sunma fırsatını tanıdık. İnanın bu oda servisine ödeyeceğiniz , o havalı tepsilerle gelenden daha kıymetli bir şey.

Biz romantizme fırsat tanıdık. Evinin bahçesinde, terasında veya özel havuzunun başında, sevdiğinle başbaşa, garson olmadan çevrende, yıldızları seyredip keyifli bir akşam yemeğini yeme şansını sunduk. Hele bir de kendi göbekli retro buzdolabında soğuttuğun, sevdiğin içkini alıp , içine buzunu

atıp içme bölümü var ki anlatılmaz , yaşanır.


Romantizm bizde barbeque ile doruk yapıyor.

Gelen tüm çiftlerimiz bugüne dek, barbeque yaptılar desem :))


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör